A Tuborg De Luxe a dán sör román licenc alapján készült olcsó változata. Pedig nem volt mindig ennyire rossz ez a serital, hiszen emlékszem legénykoromban nagy szeretettel fogyasztottam a Tuborgot. Igaz, akkor a pénzedért egy jó habos nedűt kaptál, most viszont egy átlagos, vizezettsége miatt majdhogynem gagyi aranysárga főzetnek tűnő seritalt vehetsz. Én egy dobozos Tuborgot „teszteltem”, s talán ebben volt a hiba, de ígérem, egyszer egy üvegest is kipróbálok, és ha jobbnak tűnik, akkor kiegészítem, frissítem ezen posztomat.
2019. május 31., péntek
2019. május 28., kedd
2019. május 27., hétfő
Kronenbourg 1664 Blanc
Csinos kék üveg, fehér címke és kupak (szaknyelven koronazár), illetve opálos sárga nedű... Érdekes egyveleg, amellyel a franciaországi Kronenbourg örvendeztette meg világszerte a sörkedvelőket. Az előbb említettekkel nem merülnek ki a különleges dolgok, hiszen ez az ízesített búzasör még tartogat egy-két meglepetést. A különleges serital elkészítéséhez természetes aromákat és különféle fűszereket használtak fel, ami egyedivé, izgalmassá teszi a Kronenbourg 1664 Blanc-t.
2019. május 26., vasárnap
2019. május 22., szerda
Ötezer éves élesztőből készítettek sört izraeli tudósok
Ötezer éves, régészek felleltecserepekbe száradt élesztőmaradványok felélesztésével sörtállítottak elő izraeli tudósok – jelentette a The Jerusalem Post című izraeli újság honlapja szerdán (május 22).
A viszonylag alacsony alkoholtartalmú sör az ókorban is népszerű ital volt, amelyet az ünnepeken, sporteseményeken, családi találkozókon vagy a baráti társaságokban együtt fogyasztottak. Mindeddig azonban senki sem tudta, hogy milyen íze is volt az ókori sörnek, mennyiben tért el a manapság ismert nedűtől.
2019. május 21., kedd
2019. május 19., vasárnap
2019. május 16., csütörtök
Stolichno Weiss
A tavaly újra Várnán nyaraltunk, s hazafelé jövet az utolsó leváinkra sört vettem. Szám szerint három habos nedűre maradt zörgős a zsebemben, s két barna mellett egy búzasörre esett a választásom. A Stolichno Weiss a hatodik ilyen típusú főzet, amit megkóstoltam, s az eddigiek közül nem is a legrosszabb. A Ciuc Premium Weizen és a Patronus is kisebb osztályzatot kapott tőlem (mindkettőt 6-ra értékeltem), a Stolichno viszont a 7 pontos sörök sorát erősíti.
2019. május 14., kedd
2019. május 13., hétfő
Asahi Super Dry
Japan’s No. 1. Beer – ezzel a szlogennel reklámozzák, árulják ezt a sört világszerte... Több hónapon át vadásztam rá, amíg tudtam venni egy üveg Asahi Super Dry-t és roppant lelkesedéssel vártam azt, hogy megkóstoljam. Akárcsak a Sapporo Premium Beert, ezt is a Lidlben vettem, de ez már nem tűnt annyira jónak, mint az. Már most lelőttem a poént, de nem tudtam véka alá rejteni a csalódottságomat. Végül is nem volt komolyabb elvárásom az Asahival kapcsolatosan, de amit kaptam 3,49 lejért, az egy gagyinak tűnő habos nedű volt. Pedig nem kellene annak lennie!
2019. május 12., vasárnap
Elképesztő, mennyi sört iszik egy átlagmagyar: a szám évről évre nő
A sörfogyasztásreneszánszát éli Magyarországon, hiszen a 2018-as éves jelentés szerint 70 000 hektoliterrel több sör fogyott tavaly az azt megelőző évhez képest.
Fotók: Pexels |
A magyar sörpiacon 2018-ban 6,29 millió hektoliter sör fogyott, szemben a 2017-es 6,22 millió hektoliterrel - derül ki a Magyar Sörgyártók Szövetségének közleményéből. Az öt legjelentősebb sörgyártó (Borsodi Sörgyár Kft., Calsberg Hungary Kft., Dreher Sörgyárak Zrt., Heineken Hungária Zrt. és a Pécsi Sörfőzde Zrt.) együttes belföldi értékesítése a múlt évben több mint 15 millió palackkal haladta meg az előző évit, ami 1,2 százalék feletti növekedésnek felel meg.
2019. május 7., kedd
2019. május 2., csütörtök
Fehér Nyúl Stout
Ajándékba kaptam ezt az üveg sört, ami a roppant érdekes, mondhatni furcsa címkéjével hívja fel magára a figyelmet. A barna hátterű sörös címke révén a régi idők cirkusza elevenedik meg előttünk, hiszen táncoló pár, erős ember, artisták, bölény és még egy gitározó bohóc is visszaköszön róla.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)