Itt vásároltam: Kaufland (Kézdivásárhely)
Sint Gummarus Tripel (belga) – 13,99 lej (330 ml)
Sint Gummarus Dubbel (belga) – 13,99 lej (330 ml)
Herkenrode Vesper (belga) – 15,89 lej (330 ml)
Fotó: MTI / AP / Matthias Schrader |
Emelkedett a látogatók száma a müncheni Oktoberfesten a koronavírus-járvány előtti időkhöz képest, a bűncselekmények száma pedig csökkent a világhírű sörfesztivál vasárnap közölt félidős mérlege szerint. Ugyanakkor a sör minden korábbinál drágább, korsónként (1 liter) 12,60-14,90 euró közötti összeget kérnek érte, átlagosan 6,1 százalékkal többet, mint tavaly.
Itt vásároltam: GADO - Gourmet Bistro (Sepsiszentgyörgy)
GADO ATTL ROB (IPA) (román) – 18 lej (330 ml)
Woodo by GADO (román) – 14 lej (330 ml)
Itt vásároltam: Carreforu (Sepsiszentgyörgy)
Cearfisă Pilsner (román) – 8,55 lej (330 ml)
Cearfisă Weissbier (román) – 8,15 lej (330 ml)
Cearfisă Pale Ale (román) – 9,05 lej (330 ml)
A német Privatbrauerei Eichbaum évekkel ezelőtt mind kinézetében, mind minőségében kézművesnek mondott sörkollekciót dobott a piacra. Én a Lidlben bukkantam rá a steampunk stílussal ízig-vérig átitatott folyékony kenyérre, s úgy tudom, mifelénk és egész Európában a német diszkontáruház-lánc forgalmazza a Steam Brew névvel fémjelzett habos nedűt. A felhozatalukban van egy Imperial Stout, egy Imperial IPA, egy German Red, egy Wheat Pale Ale, valamint egy Session IPA is, de emellett másik három – egy IPA Radler, egy Summer Ale és egy Porter – olyan sör, amely még nem jutott el Romániába, vagy csak én nem voltam elég figyelmes és lemaradtam eddig ezekről.
Fotó: Getty Images |
Ha az időjárás még megengedi, e hét végén talán utoljára rendezhetünk kerti partikat, vagy ülhetünk ki a barátainkkal a kerthelyiségekbe, meginni egy-két sört, ami alkoholos italok tekintetében továbbra is a magyarok egyik kedvence. A drágulás réme azonban nem csak a világon, hanem Magyarországon is egyre fenyegetőbb, a folyamatosan emelkedő árak a sört sem kímélték – de a világ adataitól nem tűnik úgy, hogy bárki is visszafogta volna a fogyasztást. Megnéztük, ki termeli, illetve fogyasztja a világon a legtöbb sört, és meglepő eredményeket kaptunk. Hol van a helyünk a sörfogyasztó országok között?
Fotó: Pexels |
Biztosra akart menni a prágai kormány, a csehek ugyanis a világ legnagyobb sörfogyasztói közé tartoznak. Januártól a jelenlegi 10 százalékról 21 százalékra emeli a csapolt sör áfakulcsát a prágai kormány. Az adóemelést áprilisban belengették, nyáron pedig elfogadták. A sör ára már tavaly nyáron is átlagosan tizedével emelkedett Csehországban.
Mégsem kell azonnal a lelkiismeretünknek háborognia, ha alkalomadtán egy-egy sört megszisszentünk, ugyanis az egyik legnépszerűbb alkoholos nedű mérsékelt fogyasztásának kifejezetten jó hatásai lehetnek az egészségünkre, ráadásul még annál is jobbak, mint ha egyáltalán nem fogyasztanánk szeszes italt – álltja egy kínai egyetem kutatása.
Itt vásároltam: –
BAZ Beer Juice Boi #2 (magyar) – ajándék (330 ml)
Primátor Mother in law (cseh) – ajándék (500 ml)
HOPTIMISTA & BAZ Sweet Tonka (magyar) – ajándék (330 ml)