2020. június 29., hétfő

Új termékkel erősít a Borsodi

A Borsodi Sörgyár bemutatja új termékportfoliójának második tagját, a Borsodi IPA-t. A június végétől kereskedelmi üzletekben is elérhető újdonságot a Borsodi első felsőerjesztésű söre, amit a különleges, de mégis könnyen fogyasztható ízek kedvelőinek ajánlanak, tudhattuk meg a vállalat közleményéből.


A Borsodi Sörgyár idén nyáron ismét váratlan lépésre szánta el magát és egy újabb különlegességgel lepi meg fogyasztóit. A március óta elérhető Borsodi Hoppy után most a sörgyár bemutatta a 2020-as új termékportfólió második darabját, illetve a sörgyár első saját felsőerjesztésű sörét, a Borsodi IPA-t. Az új termék több különböző komló felhasználásával, tiszta malátából készült, amelyet a Borsodira jellemző kesernyésség teszi karakteressé. A termék külsője követi a Borsodi Hoppy-nál már megfigyelhető letisztultabb dizájnt, amely eltér a klasszikus Borsodi alapsörétől, megidézve az új termékek kísérletezőbb ízét.

Sörös címke: Kamenitza

                                             

Megérkezett az alkoholmentes Kozel

Különleges, félbarna alkoholmentes sörrel lepte meg a vásárlókat a Kozel: a termék valódi sörélményt kínál azoknak, akik az alkoholmentes változatnál sem akarnak lemondani a márkától megszokott gazdag ízvilágról és a magas minőségről. Ezzel párhuzamosan elsőként Magyarországon debütál a márkacsalád új arculata, a termék új, prémiumabb csomagolásban érhető el. Idén új taggal bővül a megújult Kozel termékcsalád: az igazi különlegességnek számító Félbarna Alkoholmentes Kozel hamisítatlan sörélményt kínál, kompromisszumok nélkül. A termék a félbarna sörök jellegzetes telt aromájával és testesebb ízjegyeivel rendelkezik.



2020. június 23., kedd

Dreher Bak


Minden hiányossága ellenére a Dreher az egyik kedvenc magyarországi – nagyüzemi – serem, így roppant megörvendtem, amikor ajándékba kaptam egy dobozzal, az új ruhába öltöztetett baksöréből. A kétféle, bajor- és karamellmalátával készült sört én egy korsóba öntöttem ki, de ha kellemesebb illatélményt szeretne az ember, akkor ezt a sötétbarna főzetet konyakos pohárba is kiöntheti. Aki nem tudná, annak elárulom, hogy ezek esetében az öblös hasrész és a szűkülő felső rész az aromák érzékelésében nyújt segítséget. Legfőképp az erősebb és testes sörök számára ajánlott.

2020. június 18., csütörtök

Abbaye de Vauclair Blanche


A negyedik francia és a harmadik Abbaye de Vauclair habos nedű, amelyet nagyító alá veszek. Akárcsak másik két testvére – a Blonde és a Triple –, ez a folyékony kenyér is a Lidl révén érkezett el hozzánk, s a kék címkéje mellett a pezsgőre hajazó lezárással, valamint a hét és fél decis kiszerelésével hívja fel magára a figyelmet. A diszkontáruház saját apátsági búzasöre még egy szempontból érdekes, éspedig azért, mert koriander és narancshéj hozzáadásával készül. De ne szaladjunk ennyire előre, vegyük sorra a dolgokat.

2020. június 13., szombat

Évtizedek óta nem fogyott ilyen kevés sör az Egyesült Királyságban

Az Egyesült Királyságban 47 ezer pubot zártak be a koronavírus miatt, így az év első három hónapjában húsz éve nem látott mélyrepülésbe váltott a brit sörfogyasztás – írta a The Guardian. A brit gazdaság a koronavírus miatt tízszer nagyobbat zuhant, mint eddig bármikor, és ezt a söripar is megérzi. A brit sör- és pubszövetség (BBPA) beszámolója alapján a pubok, bárok, szupermarketek és más üzletek összesen 1,5 milliárd pint sört adtak el január és március között: ez 7,2 százalékos csökkenés a tavalyi év ugyanazon időszakához képest. A BBPA 2000 óta méri és számolja a szigetországban eladott sör mennyiségét.

Fotó: Pexels | vedanti

„Jól elbaltázták” – tönkremehet a brit pubok és éttermek fele

Félő, hogy soha nem nyit ki a karantén után a brit pubok és éttermek fele – véli az egyik brit vendéglátóipari szervezet vezetője. Egyes kocsmák már üzemelnek, elvitelre adnak sört és hagyományos pubételeket. Vajon felszínen maradhatnak-e így?

Fotó: Pixabay | Klaus Heller 
Utolsó rendelés! – ezt jelzi a hagyomány szerint megkongatott harang a brit pubban. De az is lehet, hogy a látogatók vészharangot hallottak azon a bizonyos március végi pénteken, amikor Boris Johnson miniszterelnök bejelentette a karantént, és még gyorsan elszaladtak a kedvenc kocsmájukba.

2020. június 12., péntek

Kétszáztíz évvel ezelőtt született a sörkirály

Éppen 210 esztendővel ezelőtt, 1810. június 7-én született Dreher Antal, akit a mai napig a sörök királyaként emlegetnek. Az üzletember – akinek neve már életében fogalommá vált – Magyarországon is közismert az általa alapított Dreher Sörgyáraknak köszönhetően.


A Dreher cég története egy kis ausztriai falusi serfőzdétől indult, ahol Franz Anton Dreher az apjától tanulta meg a sörfőzés fortélyait. Ő teremtette meg később a családi vállalkozás alapjait, s vásárolta meg a Dreherek első sörgyárát. Ez lett a kiindulópontja az utódai által létrehozott óriási konszernnek, amelynek a 20. században már Kőbánya volt a központja, s amelytől csak a II. világháborút követő kényszerű államosítás miatt váltak meg. A világhírűvé vált sörgyáros-dinasztián belül négy generáción át szállt apáról fiúra a sörfőző vállalkozás sikerének titka.

A csütörtöki vásár: az új Ursus


Itt vettem: Kaufland (Sepsiszentgyörgy)
Ursus Pale Ale Panda – 3,40 lej (500 ml)

2020. június 10., szerda

Ciuc IPA


A csíkszeredai gyökerekkel rendelkező Ciuc a búzasöre után tavaly ilyentájt dobta piacra az új habos nedűjét, az IPA-t. Az arculatváltás mellé kellett a termékfrissítés is, s ezzel a sörrel a Heineken Románia kísérletet tesz arra, hogy meglovagolja az itthon is egyre jobban terjedő, egyre hangosabb kézműves forradalmat. Már itt az elején el kell mondanom, hogy ez a nagyüzemi IPA köszönő viszonyban sincs a kis manufaktúrák IPA-jával, ám a próbálkozás és a kezdeményezés mindenképp dicsérendő. A Ciuc ezen sörét üvegben és dobozban lehet kapni, előbbit pedig papírtasakba bujtatták bele. Mindkét esetben a szolid csomagolás rózsaszínes, ami kissé szokatlan választás, de legalább ezáltal felhívja magára a figyelmet a kissé alacsonyabb alkoholtartalommal rendelkező ser.

2020. június 9., kedd

Milliónyi előre eladott sör vár rá, hogy megigyák

Fotó: Pexels | ELEVATE
A koronavírus-járvány ideje alatt sok szórakozóhely, bár, kocsma került bajba, esetleg sodródott a csőd szélére. Nem volt bevételük, az alkalmazottakat pedig valamilyen formában fizetni kellett, a „házbért” sem adhatták fel. Emiatt az egész világon megjelent a lehetőség, miszerint előre meg lehetett venni italokat, ezzel is támogatva a vállalkozásokat.

2020. június 8., hétfő

2020. június 2., kedd

Adelskronen Premium Pils


Tavaly húsvétkor, amikor mindenki a locsolkodással volt elfoglalva, én a kis családommal és a párom egyik kolléganőjével kirándulni mentünk. Igaz, csak itt, a szomszédban voltunk, hiszen a kisbaconi forrást és feredőt kerestük fel, ahol ásványvizet töltöttünk és jól megebédeltünk. A piros tojás mellett volt sonka és sok más finomság is, s a természet lágy ölén elfogyasztott ételt friss forrásvízzel öblítettem le. A csajok ekkor kérdezték meg tőlem, hogy miért nem iszom sört, hiszen ők azt is hoztak. Így került elő a táskából a jól behűtött Adelskronen Premium Pils, amelyről addig nem is hallottam.