2020. február 28., péntek

Stejar


Mindig is kíváncsi voltam erre a sörre, s sokáig vadásztam is. Az üveges változatát kerestem (többek között a címkéje és kupakja miatt), de a szomszédságunkban lévő közértben valahogy sohasem volt kapható. Aztán egy ártatlan kis kocsmában/étteremben fedeztem fel, de éppen akkor nem volt hangulatom hozzá, így nem kóstoltam meg. Egy idő után meg is feledkeztem róla, és egy Mikuláskor, láss csodát, ott volt egy doboz Stejar a fényesre vikszolt bakancsomban. Felemás volt az örömöm, mintha már előre tudtam, hogy nem fogom a szívembe zárni a román rögbi és válogatott főszponzorát.

2020. február 25., kedd

Herrnbräu Hefe Weißbier Hell


Az ír szigeten tett tizenhárom sörös kitérő után kanyarodjunk vissza az öreg kontinensre, s ezen belül is Németországba, hiszen innen származik a mostani tesztalanyunk. Ha őszinte akarok lenni, még hallásból sem ismertem eddig a Herrnbräu Hefe Weißbier Hellt, amely a 2016-os World Beer Awards versenyen a német búzasör kategóriában aranyérmes volt. Ebből kiindulva nem lehet rossz ez a prémium kategóriába sorolt bajor serital, amelyet a sepsiszentgyörgyi Profiban vettem, s ha nem csal az emlékezetem, akkor a minap is láttam az üzletben. Na de lássuk, mit is tud ez a folyékony kenyér.

2020. február 21., péntek

Valentin-napi ajándék



Jennings Cumberland (500 ml)
Wychwood Hobgolin (500 ml)
Ringwood Razor Back (500 ml)
Lancaster Bomber (500 ml)
Brakspear Bitter (500 ml)
Marston's Pedigree (500 ml)
                    

2020. február 20., csütörtök

McGargles Rosie’s Pale Ale


A remekre sikeredett, tavalyi írországi kirándulásunk utolsó söre a McGargles Rosie’s Pale Ale volt. Hogy egy kis kavarodást okozzak, mondhatnám azt is, hogy az első... De honnan is származik ez a képzavar? A The Crafty Brewing Company Irish Pale Ale volt az első folyékony kenyér, amit Carrigalineben megkóstoltam, ez viszont a McGargles Rosie’s Pale Ale ikertestvére. Hogy még egyszerűbb legyen a dolog: a két habos nedű egy és ugyanaz, a celbridgei (Dublintól 24 km-re található város) székhelyű Rye River Brewing Companynál főzik, ám két különböző név alatt forgalmazzák. Az Irish Pale Ale a Lidl-nek készül, így áruházlánc révén Európa-szerte lehet kapni, a Rosie’s Pale Ale címkével ellátott sört kimondottan az ír piacra palackozzák. Tisztázódott valamelyest a dolog? Nagyon remélem!

2020. február 17., hétfő

Guinness West Indies Porter

Egy újabb guinnesses sör, amelyet tavalyi írországi kirándulásunk utolsó estéjén kóstoltunk meg. S mit ad Isten, ez is finom volt! A dublini gyár 2014 szeptemberében jelentette a Guinness West Indies Porter (a Guinness Dublin Porter mellett) gyártásának beindítását, a különleges folyékony kenyeret pedig egy 1801-ből származó recept illette meg, ezt felfrissítettek az ír sörmesterek, és ennek alapján főzik most a gyorsan nagy rajongótáborra találó habos nedűt. A retrós fílinget egy régies üveg és régimódi sörös címke egészíti, amitől az embernek az az érzése támad, hogy egy több száz éves seritallal van dolga.


2020. február 11., kedd

Midaza Stout

Fotó: Facebook / Rising Sons Brewery
Írországi kirándulásunk utolsó napján barátainkkal még egyszer bebuszoztunk Corkba, s a különösebb cél nélküli lötyögésünk egyik megállója a Rising Sons sportkocsma és sörfőzde lett. Igen, kettő az egyben, s ám mondhatnám azt is, hogy látványsöröző, hiszen a kocsma bármely pontjáról látható a szomszédban található, mindössze üvegfallal elválasztott főzde. Itt készül az a hat (időszakonként akár több) házi serital, amely nagy népszerűségnek örvend a vendéglátóipar-egység küszöbét átlépők körében. Ha már amúgy is rá voltam állva az ír barna/fekete habos nedűkre, így én a kocsma saját stoutját kóstoltam meg. S, nem hiába!

2020. február 7., péntek

Smithwick’s Atlantic Blonde Ale


A Red Ale és a Pale Ale után következzék a Smithwick’s harmadik és egyben utolsó söre az Atlantic Blonde Ale, amelyet szintén tavalyi írországi kirándulásunkkor volt alkalmam megkóstolni. Előlegben már annyit elárulhatok, hogy ez a folyékony kenyér sem okozott csalódást, és ezt is ugyanúgy megkedveltem, mint a másik két testvérét.

2020. február 5., szerda

Hi-tech sörcsapokkal készül az Eb-re a Puskás Aréna

Négy futball Európa-bajnoki meccset rendeznek júniusban Budapesten, a Puskás Arénában. Az már biztos, hogy a francia és a portugál válogatott is pályára lép a fővárosban. A teltház várhatóan garantált, a helyszín pedig nem bízza a véletlenre a szurkolók sörrel való ellátását:díjnyertes, hi-tech sörcsapoló-berendezésekkel készülnek.


Korábban nem látott méretű sporteseményekre és koncertekre készül 2020-ban Budapest. Az újonnan átadott, több mint 67 ezer férőhelyes Puskás Aréna a Labdarúgó Európa Bajnokság négy meccse mellett, stadionkoncerteknek is helyet ad majd. Utóbbiakon 78 ezren, a focimeccseken várhatóan mintegy 64 ezren szórakoznak majd egyszerre, ami feladja a leckét a catering szolgáltatóknak.

2020. február 3., hétfő

A hétvégi trió


Itt vettem: Merkur és Lidl (Sepsiszentgyörgy)
Szent András Szilvás Sör – 6.29 lej (330 ml)
Corona Extra – 6.49 lej (330 ml)
Chișinău Radler – 2.99 lej (330 ml)      
                 

Egy sörmárkát is elért a koronavírus


A Google szerint 2300 százalékkal ugrott meg az érdeklődés a corona szó iránt január 18 óta, amikor a világ először szembesült az új járvánnyal (angolul corona a koronavírus írásmódja is). A Business Insider éppen ezért megkérdezte a mexikói cég kommunikációs igazgatóját, hogy nem tartanak-e attól, hogy manapság nem cseng igazán jól a corona szó? Ki iszik olyan sört, amelyet pontosan úgy hívnak, mint a gyilkos vírust? Igaz, hogy a vírus kínai és a sör mexikói, de a fogyasztók többsége nem igazán gondol bele ebbe.Nagyon hiszünk abban, hogy akik a mi sörünket választják, azok nem keverik össze a Corona sört és a koronavírust" – mondta Maggie Bowman kommunikációs igazgató.


A spanyolban a corona csakis koronát jelent, de az orvosi angolban korona formájú testrészeket hívnak így, a vírus mikroszkóp alatt látható formája alapján nyerte el a nevét. (Forrás: www.hvg.hu | Lengyel Miklós)